Správný čas + správné místo = Dingo

Tato rovnice opravdu platí, alespoň ve Slavkově určitě! Právě jsme s JiříKem absolvovali STK s jeho Octávií a Dingem, když se k nám vrhl chlapík s nabídkou na údajně (nebyl si jistý) stejný přívěs. Slovo dalo slovo a druhý den byl přívěs u mne. Posledních pár desítek let strávil u rybníka, zapadaný listím, kde sloužil jako chatka pro rybáře a jeho vzhled byl na první pohled velmi nevábný.

Správný čas + správné místo = Dingo

Po následném očištění tlakovou vodou, se na druhý pohled přívěs ukázal sice jako omšelý, ale v naprosto původním stavu a až na malé detaily i zcela kompletní. V dobrém stavu se dochoval i podvozek přívěsu včetně odpérování. Tato příjemná zjištění mne tak nabudila, že jsem se rozhodl zahájit renovaci ihned a pokusit se ještě stihnout konec sezony.

Především tedy z časových důvodů je renovace rozdělena do dvou etap. Interiér přívěsu není nijak zničený, zde postačí důkladné vyčištění, odstranění tapet, vymalování a zhotovení nového čalounění.

S exteriérem je to už horší. Pomocníci k nezaplacení jsou zde horkovzdušná pistole a excentrická bruska. Nejvíce se však osvědčila germánská bruska Rotex (Festool), která přívěs zbavovala starých vrstev laku s rychlostí mesršmitu. Po očištění následoval nástřik dvousložkovou základovkou a první tmelení. Na některých místech kdysi “neznámý umělec“ použil k opravám a k odstranění starého laku flexu a tak se na laminátové skořepině podepsal řadou nepříjemných mělkých záseků.Oprava je možná i když poněkud pracná. Dnes je mi jasné, že můj odhad rychlosti renovace byl trochu optimistický a že letošní sezona je v …pytli!…

O to více se však těším na tu další! :-)

Pája

Komentáře

 1. Vála František říká:

  Mám doma stejný přívěs i s SPZ a technickým průkazem a byl by k mání. Z důvodu rekonstrukce RD jsem ho vyndal na za hradu a po třech letech jsem se zděsil jak zchátral lak a tak bych ho raději prodal.

  • Michal Buráň říká:

   Dobrý den, trochu opožděně, ale měl bych zájem o typ starého karavanu, děkuji za případnou SMS na 777133976.
   S pozdravem Michal .

  • Jirka říká:

   měl bych zjem o karavan Dingo děkuji za odpověd Lhotan

  • Jirka říká:

   Dobrý den mám zájem o karavan Dingo děkuji za odpověd Lhotan

 2. Bohumil Hönig říká:

  Dobrý den za jakou cenu by jste ho chtěl prodat?

 3. Rostislav říká:

  Dobrý den, pokud by byl někde tento přívěs na prodej, rád bych jej koupil. Pokud o nějakém někdo víte, měl bych vážný zájem.
  mob: 608 216 135, e-mail: rvfoto@seznam.cz

 4. Roman Steckovič říká:

  Dobrý den , měl bych velký zájem o karosu dingo,dobře zaplatím,děkuji za odpověď Steckovič tel. 734860530