IX. Classic Škoda Weekend

Jak předloni, loni, tak i letos jsme se zúčastnili této skvělé akce, pořádané Classic Car Króžkem Brno. Ano byl to Classic Škoda Weekend. Přípravy na tuto akci probíhaly mnoho dní dopředu, jen proto aby červík (škoda 440) někde nezklamal svou kvalitou. Všechny prvky byly promazány, brzdy seřízeny a drobné opravy byly nutností. V sobotu ráno v půl sedmé sraz v Praze – Dejvicích před ČVUT  s klukama Octávákama, kde jsme doplánovali cestu, jak pojedeme do Bolky.

Takže malá kolona: ŠKODA OCTAVIA Combi, ŠKODA OCTAVIA Super a ŠKODA 440 Červík vyrazila směr expedice Mladá Boleslav. Cesta probíhala naprosto skvěle do doby, než jsme zjistili, že ve Staré Boleslavi je zbouraný most a je tam problém s objížďkou. Takže jsme se dopustili hříchu v podobě porušení dopravního přestupku, formou ignorace jakési kulaté značky s červeným kruhem a uprostřed obrázkem automobilu a Jawy 250. Zase na druhou stranu jsme se projeli krásnou silničkou a úžasnou přírodou, kterou jsme si bohužel ani při té rychlosti nedokázali užít.

IX. Classic Škoda Weekend

Příjezdem před muzeum vše začalo. Tradiční registrace u ještě tradičnějšího obličeje, nám umožnila prohlídku Muzea Škoda, film na téma Škoda a historie, návštěva depozitáře s novým přírůstkem – Roomstrem. Pak to vše začalo rozdáním itineráře, drobným proslovem a vyražením do krás naší vlasti.

První etapa nás dovedla do Vratislavic, kde bylo občerstveníčko pro posádky a prohlídka zdejšího muzea. Abychom se ale dostali do onoho cíle první etapy, museli jsme se nejdříve dostat k závodnímu okruhu, kde byly prověřeny naše závodní vozy a schopnosti na okruhu pro profesionály. Úkolem bylo zajet okruh 2x ve shodném čase. Protože já s červíkem jsme dorazili na místo závodu první a měli jsme tuto etapu za sebou, tak já a spolujezdec navigátor jsme udělali pár krásných fotografii. Při focení slyšíme hvízdot pneumatik, utíkám se kouknout a co nevidím. Octávka supra doslova a do písmene řeže zatáčku. Po pořízení obrázků jsme vyrazili směr pivovar krásnou malebnou krajinou, jakou nám nabízí Liberecko. Jako každý rok jsem se obával přejezdu přes vrchol Ještědu, ale obavy byly  na nepravém místě. Spartáček si to naprosto užíval a zvládal.

Etapa číslo II. začala po konzumaci svačinky a prohlídky již zmiňovaného muzea  a směřovala do kempu v Jičíně. Jak již je zvykem, tak cesta byla vybrána opět dokonale. Tím chci říct, že cesty malé úzké bez aut, kolem voněla příroda a šuměly lesy. Prostě idylka. Na této etapě nás čekaly otázky nejrůznějšího kalibru. Například jak široké jsou tramvajové (šalinové) koleje v Jablonci, nebo jak vysoko je bouda na Kozákově, či jaké tradiční pochutiny si vyráběli v dané vesnici…

Po splnění všech úkolů a doražení do cíle, následovalo vyhodnocení výsledků, předání cen (časopisy MotorJournal, CCK hrnečky s potiskem SPARTAKA, diplomy a gratulace) za první místa. Po vyhlášení následovala volná zábava, povídání, povídání  a zase povídání až do 2hé hodiny ranní.

Závěrem: Určitě Hlavnímu pořadateli Siggimu a celé partě z CCK patří uznání a velké díky, dále pak poděkování naší sluneční soustavě, protože bylo naprosto jedinečně. Celý den svítilo sluníčko a bylo teploučko. Pak ještě účastníkům, protože bez nich by tato akce ani nebyla a věřím že příští rok bude ještě hojnější účast.

Sagemcr

Fotogalerie

Komentáře

  1. Vážení přátelé classiců,
    mohu se stát Vaším členem?

    S pozdravem
    O. Ševčík