III.sraz vozidel socialistické éry OSTALGIE FAHRZEUG TREFFEN, Rakousko

Po loňském srazu v Sigmundsherbergu to neúnavný organizátor Karl Kuncar naštěstí nevzdal a inicioval pořádání III.ročníku setkání, tentokrát v A-2091 LANGAU (okres Horn), v příjemném prostředí areálu SOLA uprostřed bohaté vegetace u zatopeného lomu. Kempování možno přímo na místě, 38 míst je k dispozici v nocležně pod střechou na matračkách.  Příjezd možný již v pátek, hlavní program v sobotu – jízda vozidel (asi 60 km) po zajímavých místech okolí se zastávkami (focení, pokec u kávy).  Občerstvení bude pocházet většinou z ČR, tudíž i ceny budou mírné.

Termín : Od 03.06 – 05.06.2016

Program – sdělení organizátora  (ponecháno v originále):
Letosni sraz probehne jinak. Organizacne pevny, v rodinnem a internacionalistickem duchu. V patek volna zabava, vecer taborak s vzajemnym seznamenim. V sobotu 8 hod. budicek k snidani sovětskou pisni. Dopoledne 11.hod. nas opet navstivi justicni ministr Wolfgang Brandstetter, novy rusky velvyslanec, kteremu jsem slibil svezenicko ve Volze 24 jednoho ceskeho účastníka a znamy rakousky televizní moderator Harald Krassnitzer. Ve 12 hod. zehnani vozidel mistnim farářem. Ve 13 hod. vyjížďka na hrad Rosenburg. Kolem 16 hod po navratu volna zabava. Ve 20 hod zahraje znojemska kapela „Arcona“. V prestavce udelim poháry. V nedeli rano 8 hod budicek k snidani statni hymnou NDR.
Dobove uniformy a odev te doby na srazu vitani!
Jidelnicek:
Pivo: Velkopopovicky Kozel 11°
Vino: veltlinske od rakouského vinare
Rizky
Grilovane parky
Sekana
Gulas
Prilohy: bramborovy salat, chleba, horcice, kecup
Vsechno za v zapadnim meritku velmi priznive ceny.Jelikoz jsem jediny iniciator, soukroma osoba a veskere naklady nesu ja samotny, omlouvam se za omezeny vyber jidel.
Pokud mate ještě otázku, neváhejte napsat.

Tesim se na vasi ucast a na shledanou

Karl Kuncar

kuncar.karl@aon.at
——-
Takhle pěkně ten Kárl umí česky, a má tam ještě kolegu. Schválně jsem to nechal v originále. Tak se nebojte, že se tam třeba nedomluvíte. Kromě toho, určitě tam bude slušná česká účast i od nás – viz další informace na http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?f=159&t=21853 . Od hranic je to navíc opravdu jen skok od obce Šafov. J.

Komentáře

  1. Karl Kuncar říká:

    Velmi slusne jsi to napsal. Dekuji za podporu. Chtel jsem jen dodat, ze se vloudala malinka chybička: spravne smerovaci číslo Langau zni – 2091. Takze diky moc a tesim se, na uvidenou za tyden !

  2. Jacek říká:

    Jelikož se dosud z našich účastníků nikdo zprávy o průběhu setkání nerozepsal, dávám sem (Karl jistě dovolí) jeho zprávu z našeho fóra:

    Fotoalbum z povedeneho 3. srazu vozidel RVHP v Rakousku. Byly k videni Volhy, Lady, Skody, Tatry, Praga, Zastava, Oltcit, Trabanty, Wartburgy, Barkas, Maluchy, Velorexy, Jawy, Uraly. Ucastnici se sjely z Rakouska, Nemecka, Polska, Slovenska a Ceska. Navstivil nas Rakousky ministr spravedlnosti Brandstetter a rakousky filmovy herec Krassnitzer, kteří stylove dorazili automobilem VAZ 2104 s Videnskou SPZ. Byl tam dokonce mimo me 408ky jedna rodina s Moskvicem 407 v puvodnim stavu. Ja si ale myslim, ze ti z skupiny Moskvicaru nejsou, potkal jsem je v loni v Hnacove. Spatne počasí se nam celkem vyhybalo, lide se citili dobře a chvalili si jak prostředí v prirode s jezerem, tak způsob a organizaci srazu. Planuji pristi rok 4. sraz v ten samy termin a na stejnem miste. Třeba se nejaky „kolega“ Moskvicar slituje, chtěl by ukazat verejnosti svůj vuz a prijede na navstevu, pouhých 1,2 km od hranic s CR.

    http://www.meinbezirk.at/brigittenau/motor/3-ostalgie-fahrzeug-treffen-in-oesterreich-d1760519.html