Tak v vás všechny v CCK moc zdravím a konečně jsem udělal pár fotek mé nově získané Škody 1000 MB. Moje tisícovka je z roku 1967 a jsem třetí majitel. První majitel jí měl 34 roků, druhý, od kterého jsem ji koupil, na ní udělal pouze malou opravu podlahy u pedálu plynu a opravil pravý přední blatník. Číst dále
Škoda 1000MB v dobrých rukách
Škoda 1101 Tudor – renovace cabria na Sri Lance
Dnes do redakce dorazila následující e-mail od našeho člena, p. Maheshe, ze Sri Lanky. Právě se zabývá renovací svého DRUHÉHO Tudora cabrio a chtěl se s námi podělit o několik zážitků z této, jak sami uznáte asi dost náročné, renovace. Číst dále
Závod do vrchu v Divákách
Divácká premiéra Jirky S.
O víkendu 30.9. 2006 se v Divákách jel závod do vrchu amatérů. Jde o opravdový ostrý závod a souboj o setiny, žádná pravidelnost. Na startovním roštu se setkají vozidla rozdílných tříd dle stupně úprav a obsahu motoru bez rozdílu věku a značky. Číst dále
Další skvost na testaci
A přece se točí!
Vedeme stálé spory o to zda se vyplatí renovovat „embéčka“ a zda je to vůbec u těchto vozidel, tak často podléhajících korozi, možné. Po dnešku už to víme… Je to možné! Číst dále
Gentleman v šedém
Jedno skvostné Š 1000 MB
A tak si, jakoby se nechumelilo, na testaci HV do CCK dorazil také tento vzácně zachovalý vůz … Š 1000 MB. Nebylo by to až tak přehnané jej dokonce snad nazvat i skvostem. Auto bylo vyrobeno v r. 1969, má najeto necelých 30.000 km Číst dále
Na Ještěd se Škodou 422
Čím pojedu na Classic Škoda Weekend?
Znáte to jistě všichni. Blíží se čas dalšího srazu a pomalu ve vás narůstá intenzita nerozhodnosti. Čím pojedu? Kde vezmu peníze na cestu? Kdo pojede se mnou? Já podobné otázky musel řešit všechny najednou. Číst dále
Škoda 422 – splněný sen
Na každýho z nás bláznů veteránistů čeká někde jeho životní stroj a teď se konečně dostala řada i na mě. I když tyhle stránky jsou věnované vozům kategorie classic, popíšu, jak jsem se dostal k jedné stařičké škodovce, k autu, o kterém jsem si mohl před nedávnem nechat tak jenom zdát. Číst dále
Tonckův Vincek, Vinckův Toncek
Jako pravidelný návštěvník CŠW jsem se i letos rozhodl na tuto akci vypravit. V cestě mi stála jediná překážka. Jako milovník francouzských vozů jsem prodal svoji jedinou Š 445 před více než dvěma lety, tedy nebylo čím jet. V podstatě vlastně bylo, ale jezdit „francózem“ do Mladé Boleslavi??? Číst dále
Depozitář MHD v Brně – DOD
22.4. 2006 proběhl v depozitáři MHD v Brně – Řečkovicích den otevřených dveří. Akce začínala v 9 hodin dopoledne a končila v pozdních odpoledních hodinách. Z místních hangárů vyjeli (někteří byli vytaženi) větší sourozenci našich Oktávek. Číst dále
Život a smrt legendy zvané KFOR
Zrození hvězdy
Jednou na jaře jsem jel kolem domu, kde mívali kdysi krásně udržovnou zelenou Octávku. Vždy bývala pečlivě uschována ve stodole. Ten den byla venku z garáže a evidentně tam nebyla náhodou. V garáži se zabydlel nový domácí mazlíček Citroen BX. Číst dále
















