Pozastavení eko testací

Přinášíme vám jednu důležitou informaci: Na základě Stanoviska Ministerstva dopravy ČR k testování silničních vozidel na historickou původnost zn. 521/2014-150-ORG/18 ze dne 12.5.2015 bylo dočasně (na dobu neurčitou) ukončeno testování vozidel pro odpuštění poplatku na podporu sběru a likvidace autovraků, čili tzv. ekotestace umožňující neplacení ekopoplatku při přepisu vozidla.

Všechny současné pověřené testační komise byly k 31.5. 2015 zrušeny a ukončily tak svoji činnost!

Délka období, po které nebude možné ekotestace pro prominutí ekovýpalného provádět, zatím není známo. Jisté je, že nyní nelze ekotestaci provést! Zájemcům o tento typ testací nezbyvá nic jiného, než zaujmout vyčkávací pozici, příp. řešit ekovýpalné jinými cestami. Jakmile obdržíme další informace o způsobu provádění těchto testací, budeme vás informovat.

Redakce

stop

Komentáře

  1. Jacek říká:

    Jenom bych u uvedené informace zdůraznil, že NORMÁLNÍ KLUBOVÉ TESTACE na původnost i KRAJSKÉ TESTACE na veteránská čísla POKRAČUJÍ DÁL. To aby si to někdo ve zmatku nevyložil jinak :) J.

  2. Jarda říká:

    Zdravím CCK a chci se zeptat,jestli se nezměnilo něco v pozastavení EKO TESTACI‘ při přepisu vozidla.Dokončuji Š 110LS a jsem domluven s majitelem ,že ho přepíši po Testaci.S pozdravem Jarda.

  3. Václav Kapusta říká:

    Dobrý den, mám dotaz, nemáte nějaké nové zprávy o tom, zda je něco nového ohledně ekotestace ? Samozřejmě mám problém s poplatkem 10000,-kč. Děkuji za případné info a s pozdravem V.K.