Classic Car Weekend

Classic Car Weekend není jen sraz!

Je to adrenalinová soutěžní akce, jízda časem! Ale také pohodové setkávání a míjení youngtimerů a oldtimerů ve stylu automobilových výletů 40. až 70. let, situované do malebných zákoutí Českomoravské vrchoviny. Tuto akci pořádá Classic Car Króžek Brno již od roku 2000.
CCW_2010_402_

Každoročně nás na sklonku léta čeká stylová přehlídka elegance, dobová živá hudba, famózní krasojízda Classic Car Weekendu spojená s plněním originálních úkolů, doprovodné akce na trati, hodnotné ceny v cíli, nezapomenutelná večerní oldies party…  

Stylová přehlídka elegance

CCW_2010_503_
Čím jiné srazy vrcholí, tím Classic Car Weekend začíná:  přehlídkou elegance na Masarykově náměstí v Bystřici nad Pernštejnem. Sjíždíme se, pózujeme a korzujeme v dobovém oblečení, diskutujeme o záludnostech renovací historických vozidel, fotíme… A k tomu nám dobové hity a evergreeny vyhrávají známé retrostylové kapely.
.

CCW_2010_407_ CCW_2010_486_

Famózní oboustranná krasojízda pravidelnosti

Jde o patent CCK. Při přesunu mezi soutěžními stanovišti se posádky nejen dojíždí, předjíždí, ale dokonce i míjejí v protisměru, či vytvářejí skupinky, aby tak navozovaly atmosféru víkendovýchautovýletů dob minulých.

Na splnění úkolů máme celé sobotní odpoledne, proto se můžeme pochuti zastavovat v atraktivních lokalitách, přerušit jízdu, jít se občerstvit nebo sledovat doprovodné akce…
.
Bombastický večerní program
.
V cíli na nás čeká vyhodnocení výsledků, udílení věcných cen, a především zlatý hřeb celé akce – večerní oldies párty s dobovou hudbou, tancem a občerstvením. Vše probíhá přímo v místě společného ubytování, či jeho těsné blízkosti. Není tak nutné se zdlouhavě přesunovat a opouštět svého plechového miláčka.
.
CCW_2010_578_ CCW_2010_614_

Pro koho je CCW určen
Pro všechny z nás, kdo máme rádi historická auta a motocykly z poválečných let a zajímá nás kulturní atmosféra té doby. V žádném případě se nejedná o falešnou nostalgii po tehdejších režimních poměrech. Všechny soutěžní úkoly i doprovodné akce na trati se nesou v duchu recese a nadsázky.
.
ccw_12_132_
.

Aktuální informace a registrace na CCW

Aktuální informace k nadcházejícímu Classic Car Weekendu, jeho programu a doprovodným akcím na trati najdete vždy na našich webových stránkách, či na našem diskusním fóru.
.

CCW_2010_300_
Těšíme se na setkání s vámi a vašimi veterány.
Stréci z CCK Brno